![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15728834
*
nr 1572 8834
Thomas Prytz
(1944-2020), Sverige
"Längtan att flyga ut ock bli ett med det vackra ljuset". Signerad. Blandteknik på pannå, blandteknik, yttermått inklusive ram: 85x59
Thomas Prytz, svensk konstnär född 1944, död 2020.
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 oktober 2023
kl 19:49:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/10 13:48:00
1
200 kr
23/10 18:47:12
2
150 kr
23/10 18:47:12
1
200 kr (Budbetjänt)
23/10 18:47:15
2
250 kr
23/10 19:12:54
3
300 kr
23/10 19:35:35
2
350 kr
23/10 19:36:06
2
400 kr
23/10 19:36:39
4
400 kr
23/10 19:36:39
2
400 kr (Budbetjänt)
23/10 19:39:42
4
450 kr
23/10 19:40:13
2
500 kr
23/10 19:40:29
2
Vinnande bud
23/10 19:44:24
4
600 kr
23/10 19:44:24
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik blandteknik på pannå svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige thomas prytz vattenfärg
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:25
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:30
-
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:16
-
6286 Blandteknik
Gunilla Sköld, modell. Signerad, daterad -84. Blan..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:08
-
6303 Blandteknik
Hans Björn. Signerad, daterad -84, komposition. Bl..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:59
-
6204 Blandteknik
Jean-Pierre Vielfaure (1930-2015), Frankrike. Sign..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:11
*
Thomas Prytz
Thomas Prytz, svensk konstnär född 1944, död 2020.
Läs om budbetjänten
nr 1572 8834
Thomas Prytz
(1944-2020), Sverige
"Längtan att flyga ut ock bli ett med det vackra ljuset". Signerad. Blandteknik på pannå, blandteknik, yttermått inklusive ram: 85x59
Thomas Prytz, svensk konstnär född 1944, död 2020.
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 oktober 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/10 13:48:00 | 1 | 200 kr |
23/10 18:47:12 | 2 | 150 kr |
23/10 18:47:12 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
23/10 18:47:15 | 2 | 250 kr |
23/10 19:12:54 | 3 | 300 kr |
23/10 19:35:35 | 2 | 350 kr |
23/10 19:36:06 | 2 | 400 kr |
23/10 19:36:39 | 4 | 400 kr |
23/10 19:36:39 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
23/10 19:39:42 | 4 | 450 kr |
23/10 19:40:13 | 2 | 500 kr |
23/10 19:40:29 | 2 | Vinnande bud |
23/10 19:44:24 | 4 | 600 kr |
23/10 19:44:24 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik blandteknik på pannå svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige thomas prytz vattenfärg
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:25 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:30 -
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:16
-
6286 Blandteknik
Gunilla Sköld, modell. Signerad, daterad -84. Blan..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:08 -
6303 Blandteknik
Hans Björn. Signerad, daterad -84, komposition. Bl..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:59 -
6204 Blandteknik
Jean-Pierre Vielfaure (1930-2015), Frankrike. Sign..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:11